Opinie o Nas
Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Lampa stołowa jako ozdoba salonu i sypialni

Lampa stołowa jako ozdoba salonu i sypialni

 

Światło jest elementem, który pomaga w uzyskiwaniu bardzo ciekawych efektów dekoracyjnych i bywa prawdziwie niezastąpionym składnikiem różnych aranżacji. W kształtowaniu wyglądu wnętrza swoją rolę ma jednak również to, jak prezentuje się wykorzystywana oprawa. Lampy stołowe są jednym z najlepszych przykładów tego, jak jeden przedmiot może działać zarówno swoją formą, wielkością i barwą, jak i charakterystyką emitowanego światła. Zastosowania lamp stołowych są jednak bardzo szerokie i wykraczają poza ciekawy akcent dekoracyjny. Przyjrzyjmy się bliżej lampom stołowym.

Atrakcyjne uzupełnienie aranżacji salonu, gabinetu lub sypialni

Lampa stołowa to tradycyjny element wyposażenia wnętrz. W klasycznych wnętrzach lampy tego rodzaju były ustawiane na stolikach służących jako miejsce do umieszczenia różnych dekoracji czy postawienia aparatu telefonicznego. Stawiano je również na komodach oraz biurkach i stołach. W czasach, gdy kinkiety nie były tak bardzo rozpowszechnione jak dziś, lamp stołowych używano jako świetnego sposobu na rozmieszczenie dodatkowych punktów świetlnych w salonie czy przedpokoju.

Lampy stołowe stanowiły również obowiązkowe oświetlenie gabinetów. Stawiono je zarówno na biurkach, jak i stoliczkach kawowych czy biblioteczkach. W zależności od rodzaju były traktowane jako lampy do pracy lub elementy dekoracyjne.

Bardzo często lampy stołowe są używane również w sypialni. Pełnią tam funkcję zarówno lamp ustawianych na stolikach, komodach lub toaletkach, jak i klasycznych lampek nocnych. Ustawiane na szafkach tuż przy łóżku mogą dostarczać przyjemnego, stonowanego światła przydatnego przy układaniu się do snu, a także służyć jako lampy do czytania.

Dziś lampy stołowe zyskują coraz większą popularność. Składa się na to zarówno duża dostępność różnych wzorów, jak i bardzo duża funkcjonalność takiego oświetlenia. Lampy stołowe dostępne w ofercie różnych producentów są projektowane w stylach od tradycyjnych, przypominających mosiężne lampy witrażowe rozsławione przez firmę Tifffany, aż po bardzo nowoczesne minimalistyczne i jednokolorowe. 

Dlaczego warto korzystać z lamp stołowych?

Wielką zaletą lamp stołowych jest to, że pozwalają na uzyskiwanie ciekawych efektów bez konieczności kłopotliwych zmian w instalacji elektrycznej, co jest niezbędne przy instalowaniu kinkietów czy lamp sufitowych. Lampa stołowa może być postawiona w niemal dowolnym miejscu, nawet odległym od gniazdka elektrycznego dzięki możliwości użycia przedłużacza. W dodatku jest jedną z najbardziej elastycznych, ponieważ może być swobodnie przestawiana w inne miejsce.

Lampy stołowe dają duże możliwości szybkiej zmiany aranżacji świetlnej. Chodzi tu nie tylko o przestawienie lampy czy skierowania strumienia światła w inną stroną, ale również o zmianę materiału, jakim pokryty jest abażur. Podobne efekty można uzyskać, montując w lampach żarówki ledowe, pozwalające na zmianę barwy światła.

Korzyścią z używania lamp stołowych jest możliwość kształtowania klimatu pomieszczenia. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu kilku lamp można nawet we wnętrzu o stosunkowo dużej ilości miejsca wykreować klimat przytulności i ciepła. Po zmroku są w stanie odmienić nawet najbardziej surowe industrialną, czy minimalistyczną aranżację, ożywiając ją i wprowadzając zupełnie nowy, bardziej przyjazny wymiar.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl