Opinie o Nas
Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Niezbędne akcesoria dla lamp zewnętrznych. Co do nich zaliczamy?

Niezbędne akcesoria dla lamp zewnętrznych. Co do nich zaliczamy?

Projektowanie ogrodu i zagospodarowanie przestrzeni wokół domu wiąże się z wyborem odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego. Lampy, reflektory i kinkiety muszą być przede wszystkim odporne na warunki atmosferyczne. Dobrze zabezpieczone przed wilgocią i wahaniami temperatury nie ulegają zniszczeniom i spełniają swoje funkcje dłużej. Co więcej, ważny jest również estetyczny montaż elementów pasujących do stylu i elewacji budynku. Zanim więc zdecydujemy się na kupno danego oświetlenia, warto dowiedzieć się, który rodzaj najlepiej sprawdzi się w danym miejscu oraz co jest niezbędne do jego zamontowania.

Podstawowe elementy lamp zewnętrznych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp zewnętrznych. W zależności od przeznaczenia można wybierać spośród lamp stojących, wiszących, masztowych, kierunkowych, najazdowych oraz różnego rodzaju kinkietów zewnętrznych i reflektorów. Lampy umieszczane są w różnych częściach ogrodów oraz na tarasach i balkonach. Kinkiety i reflektory z kolei montowane są najczęściej na elewacjach budynków. Ten rodzaj oświetlenia zazwyczaj wzbogacany jest w czujniki ruchu, które ostrzegają przed nieproszonymi gośćmi i zapewniają automatyczne oświetlenie bez konieczności jego włączania.

Montaż lamp wymaga zakupu odpowiednich zabezpieczeń, dzięki którym można stabilnie umieścić oświetlenie w określonym miejscu. Do takich elementów, wykorzystywanych przy montażu np. lamp stojących należą m.in. kliny, groty do gruntu, kotwy do zabetonowania, fundamenty betonowe, czy kotwy ziemne. Lampy wiszące z kolei muszą być doposażone w specjalne uchwyty lub nakładki umożliwiające powieszenie oświetlenia na ścianie bądź narożnikach budynku. W przypadku zamontowania oświetlenia zasilanego prądem elektrycznym niezbędnymi akcesoriami lamp są m.in.:

  • Żarówki, najlepiej typu LED,
  • Bezpieczniki,
  • Przełączniki,
  • Gniazda wtykowe,
  • Przewody,
  • Złączki i łączniki,
  • Zasilacze,
  • Kołki rozporowe,
  • Bloczki betonowe.

Estetyka lamp zewnętrznych

Przy montowaniu lamp zewnętrznych warto pamiętać o wielu możliwościach estetycznych. Oświetlenie ogrodowe poza tym, że powinno być funkcjonalne, jest też elementem dekoracyjnym. Nie należy o tym zapominać, zwłaszcza przy wyborze rodzaju i kształtu lamp. Mianowicie każda z nich może być idealnie dopasowana do preferowanego stylu dzięki np. kloszom, dostępnym na rynku w różnych kształtach i kolorach. Atrakcyjność zwiększają również szybki ogrodowe. Co więcej, bogaty wybór spośród wielu form oświetlenia pozwala na indywidualne skomponowanie elementów, które razem z zabudowaniami stworzą spójną i atrakcyjną całość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl