Lampy witrażowe zachwycają kolorem, kształtem i strukturą. W mieszkaniu, w domu lub w biurze nie można przejść obok nich obojętnie. Każda witrażowa lampa sufitowa i gabinetowa prezentuje się jak artystyczne dzieło sztuki, które porusza nasze zmysły i tworzy niepowtarzalną atmosferę.
Niepowtarzalna dekoracja w każdym pomieszczeniu
Lampy witrażowe przyciągają wzrok swoim wyjątkowym designem. Połączone ze sobą kawałki szkła tworzą różnorodne kompozycje. Mogą jako całość przedstawiać geometryczne wzory, motywy roślinne, kwiaty, owady. Światło przenikające przez każdy z najmniejszych kolorowych detali tworzy w pomieszczeniu wyjątkowy nastrój. Lampa witrażowa działa na twoje zmysły kojąco i wyciszająco. Mieniące się w świetle różnokolorowe kawałki szkła prezentują się niepowtarzalnie oraz zjawiskowo.
Witrażową lampę stołową, gabinetową lub nocną możesz postawić na biurku w gabinecie, na stoliku nocnym w sypialni albo na komodzie w salonie. Dzięki niej stworzysz stylowe miejsce do pracy i odpoczynku. Patrząc na mieniącą się w różnych odcieniach oprawę, będziesz mógł codziennie delektować się niepowtarzalnym pięknem.
Lampę witrażową sufitową dopasujesz do wnętrz sypialni, jadalni, salonu czy gabinetu. W każdym z tych miejsc wielokolorowa oprawa stanie się jedną z najbardziej wyróżniających się dekoracji.
Indywidualny charakter wnętrza
Pomieszczenie, w którym zagości lampa witrażowa, nabiera indywidualnego charakteru. Zarówno modele opraw stojących, jak i wiszących doskonale prezentują się w:
- sypialni
- salonie
- pokoju gościnnym
- biurze
Wykonane z kolorowych szkieł oprawy podnoszą poziom estetyczny wystroju wnętrza. Idealnie prezentują się w przestrzeniach urządzonych w:
- stylu klasycznym
- stylu kolonialnym
- stylu vintage
- stylu Shabby chic
- stylu rustykalnym
Jak tworzone są lampy witrażowe
Większość lamp witrażowych jest wykonana metodą Tiffany’ego. Polega ona na zastąpieniu ołowianych profili niezwykle cienką taśmą z miedzi. Jest to materiał na tyle elastyczny, że pozwala tworzyć najbardziej finezyjne, złożone, wyróżniające się pod względem precyzji i solidności kształty.
Żmudna praca a efekt zawsze zaskakujący
Stworzenie skomplikowanej konstrukcji witrażu w oprawie lampy wymaga poświęcenia przez artystę wiele czasu i wytrwałości. Cały proces zaczyna się od przygotowania projektu. Gotowy szablon odwzorowuje się na szkle. Następnie każdy z pojedynczych szklanych elementów wycina się specjalnym nożykiem. Kolejnym krokiem jest oklejenie oszlifowanego fragmentu szkła cienką taśmą z miedzi. Pojedyncze kawałki łączy się w konkretną całość za pomocą lutownicy. Choć praca nad wykonaniem witrażowego abażuru jest niezwykle żmudna, to połączone ze sobą szkiełka zawsze tworzą nadzwyczajny efekt.
Lampy witrażowe i ich ponadczasowe piękno
Lampy witrażowe zaskakują jako stylowa, a także ponadczasowa dekoracja. Dostępne są w różnych kształtach oraz wielkościach. Dobór koloru oraz odpowiedniego rodzaju szkła wymaga dużego doświadczenia i wyczucia estetycznego. Oprawy witrażowe zaczynają żyć dzięki światłu. To właśnie ono pomaga im oddać cały urok wielokolorowych artystycznych kompozycji.