Opinie o Nas
Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Praktyczne i kreatywne sposoby oświetlenia schodów

Praktyczne i kreatywne sposoby oświetlenia schodów

Oświetlenie schodów sprawia pewne kłopoty. Nie ograniczają się one jedynie do wyboru rodzaju lamp. Bardzo często priorytetem w przypadku oświetlenia schodów staje się bezpieczeństwo korzystających z nich osób. Problemy dotyczą nie tylko schodów zewnętrznych, ale także schodów wewnętrznych. Podpowiadamy ciekawe rozwiązania, które pomogą oświetlić schody i wpłyną na wzrost komfortu związanego z ich użytkowaniem.

Co warto wiedzieć o oświetleniu schodów?

Oświetlenie schodów nie musi ograniczać się jedynie do rozwiązań, które uwzględniają lampy sufitowe lub ścienne. Choć w tym przypadku najczęściej decydujemy się na plafony i kinkiety, to czasami mogą one sprawiać pewne problemy, które związane są m.in. z architekturą budynku. W niektórych przypadkach plafony i kinkiety mogą oślepiać, co nie jest najlepszym sposobem na poprawę komfortu i bezpieczeństwa korzystania za schodów. Zapalanie mocnego oświetlenia nie zawsze jest też pożądane ze względu np. na lokalizację schodów, bo nagły rozbłysk światła może wybudzać śpiących domowników. Jakie lampy mogą okazać się najlepszym wyborem, gdy nie chcemy lub nie możemy zastosować tradycyjnych rozwiązań? Pomocne w tym przypadku okazują się lampy do zabudowy, dzięki którym odpowiednio oświetlimy schody i uczynimy z nich jeden z elementów dekoracji wnętrza.

Jakie lampy będą idealne do oświetlenia schodów?

Jednym z nowoczesnych i ciekawych rozwiązań, które pozwalają odpowiednio oświetlić schody, są lampy do zabudowy. Montujemy je w ścianie na niewielkiej wysokości, dzięki czemu optymalnie oświetlają stopnie schodów. Alternatywnym sposobem montażu jest umieszczenie oświetlenia bezpośrednio w stopniach schodów. Lampy do zabudowy doskonale sprawdzą się także w przedpokoju oraz w na zewnątrz budynku. Podobny efekt możemy uzyskać, stosując nowoczesne taśmy LED. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku, gdy nie chcemy przeprowadzać remontów, wynajmujemy mieszkanie lub chcemy jedynie sprawdzić, czy podświetlenie schodów spełni nasze oczekiwania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl