Opinie o Nas
Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

BLOG

Szukasz latarni do ogrodu? Sprawdź lampy masztowe
Szukasz latarni do ogrodu? Sprawdź lampy masztowe

Aranżacja ogrodu to nie tylko posadzone w nim rośliny, ładnie wykonane alejki czy różne elementy małej architektury, ale również użyte oświetlenie. Dobrze rozmieszczone źródła światła mogą pozwalać na uzyskanie różnych efektów wizualnych, tworząc nastrojowe tło, podkreślając wygląd niektórych obszarów ogrodu, np. ogródka skalnego czy rabaty z kwiatami, a także eksponować poszczególne rośliny, np. ładnie wymodelowane iglaki. 

Najciekawsze rezultaty można osiągnąć, dobierając do określonych funkcji lampy o najlepszej charakterystyce. W dziedzinie oświetlania dużej powierzchni bezkonkurencyjne będą lampy masztowe. Przyjrzyjmy się, jak wygląda oświetlenie tego typu i w jaki sposób można je wykorzystać.

czytaj całość »
Lampa stołowa jako ozdoba salonu i sypialni
Lampa stołowa jako ozdoba salonu i sypialni

Światło jest elementem, który pomaga w uzyskiwaniu bardzo ciekawych efektów dekoracyjnych i bywa prawdziwie niezastąpionym składnikiem różnych aranżacji. W kształtowaniu wyglądu wnętrza swoją rolę ma jednak również to, jak prezentuje się wykorzystywana oprawa. Lampy stołowe są jednym z najlepszych przykładów tego, jak jeden przedmiot może działać zarówno swoją formą, wielkością i barwą, jak i charakterystyką emitowanego światła. Zastosowania lamp stołowych są jednak bardzo szerokie i wykraczają poza ciekawy akcent dekoracyjny. Przyjrzyjmy się bliżej lampom stołowym.

 

czytaj całość »
Jak dobrać oświetlenie do pokoju dziecięcego?
Jak dobrać oświetlenie do pokoju dziecięcego?

Oświetlenie zamontowane w pokoju dziecięcym powinno łączyć w sobie kilka funkcji. Najważniejszą z nich jest pełne bezpieczeństwo, zarówno jeśli chodzi o charakterystykę światła, jak i możliwość oparzenia się czy kwestie związane z całkowitym wyeliminowaniem ryzyka porażenia prądem elektrycznym. Równie istotne jest dopasowanie rodzaju zakładanych lamp i źródeł światła do wieku i potrzeb dziecka. Liczy się naturalnie także estetyka i wygląd użytych opraw. Dobre oświetlenie do pokoju dziecięcego będzie z jednej strony odpowiadało gustowi dziecka, a z drugiej pasowało do wystroju całego pokoju. Przyjrzyjmy się bliżej, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia do pokoju dziecięcego.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl