Opinie o Nas
Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Sposoby wykańczania opraw oświetleniowych

Sposoby wykańczania opraw oświetleniowych

Aranżacja oświetlenia uwzględnia nie tylko ilość i rodzaj punków świetlnych, ale także rodzaj lamp i dobór materiałów, które będą pasowały do stylu wystroju wnętrza. Nowoczesne oprawy oświetleniowe wykonane są z wielu różnych materiałów i cechują się odmiennym wykończeniem. Wyjaśniamy, jak wybrać oprawę oświetleniową pod względem rodzaju, stylu oraz sposobu wykończenia.

Co to jest oprawa oświetleniowa?

Oprawa oświetleniowa spełnia kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim pozwala na odpowiednie rozproszenie światła i osłania jego źródło, czyli żarówkę. Drugą funkcją oprawy oświetleniowej jest umożliwienie montażu źródła światła oraz podłączenie go do instalacji elektrycznej.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów opraw oświetleniowych m.in. stosowane w szczególnych warunkach oprawy zamknięte, które zabezpieczają żarówkę przed działaniem wilgoci, oprawy otwarte np. tradycyjne klosze lamp wiszących, oprawy wewnętrzne, które możemy stosować jedynie w pomieszczeniach, a także oprawy zewnętrzne, które pozwalają na wykonanie oświetlenia na zewnątrz budynków. Wybór oprawy oświetleniowej musi zostać dostosowany do jej przeznaczenia, rodzaju oświetlenia, a także stylu aranżacji mieszkania. Ułatwiają to różne rodzaje wykończenia opraw oświetleniowych oraz możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb rodzaju materiału, z którego zostały wykonane.

Jakie są sposoby wykańczania opraw oświetleniowych?

W zależności od rodzaju materiału, z którego została wykonana oprawa oświetleniowa, mamy do czynienia z różnymi rodzajami wykończenia. Dotyczą one koloru, stopnia transparentności i faktury. Wyróżniamy m.in.:

  • oprawy oświetleniowe wykonane ze szkła białego i kolorowego o różnej transparentności,
  • oprawy oświetleniowe wykonane z metali o gładkiej lub fakturowanej powierzchni,
  • oprawy oświetleniowe wykonane z matowych lub błyszczących tworzyw sztucznych,
  • oprawy oświetleniowe wykonane z tkanin,
  • oprawy oświetleniowe wielomateriałowe.

Różnorodność wzorów, rodzajów i kolorów opraw oświetleniowych pozwala na ich dopasowanie do naszego gustu, zastosowania oraz wystroju wnętrza. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzają się oprawy oświetleniowe wykonane z matowego szkła, tworzyw sztucznych oraz różnych metali m.in. miedzi. Do wnętrz urządzonych w tradycyjnym stylu doskonale pasują oprawy oświetleniowe szklane, tekstylne i tworzone z kilku różnych materiałów np. drewna oraz szkła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl